3.Landescup in Uttendorf

Boulder 2.6.2012 Boulderpark Uttendorf
General Information
Registration closed
Results
Class Rank Name
Section, State
Year of Birth (Age)
Qualification Semi-Final Final
1 Mini weiblich 1 BERGER Ines
AUT

2004 (8)
1 Mini weiblich 2 EIBL Hannah
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2003 (8)
1 Mini weiblich 3 NUSSBAUMER Emma
AUT

OeAV Hallein, Salzburg
2003 (8)
1 Mini weiblich 4 WILD Christina
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2003 (8)
1 Mini weiblich 5 WALLNER Laureen
AUT

OeAV Niedernsill, Salzburg
2004 (8)
1 Mini weiblich 6 SCHARLER Daniela
AUT

2005 (7)
2 Mini männlich 1 ALTENBERGER Paul
AUT

2003 (8)
2 Mini männlich 2 WIRTH Julian
AUT

OeAV Werfen, Salzburg
2003 (9)
2 Mini männlich 3 WIMMER Julian
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2005 (7)
2 Mini männlich 4 SCHERER Alexander
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2004 (8)
2 Mini männlich 5 KENDLBACHER Paul
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2003 (9)
2 Mini männlich 6 RAMSL Erik
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2004 (8)
3 Kinder weiblich 1 NUSSBAUMER Miriam
AUT

OeAV Hallein, Salzburg
2001 (11)
3 Kinder weiblich 2 SCHOIBL Celina
AUT

NFÖ Salzburg, Salzburg
2001 (11)
3 Kinder weiblich 2 WITTAUER Christina
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2001 (11)
3 Kinder weiblich 4 SCHARLER Chiara
AUT

2002 (10)
3 Kinder weiblich 5 ALTENBERGER Marlene
AUT

2002 (10)
3 Kinder weiblich 6 PORENTA Alessandra
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2001 (10)
3 Kinder weiblich 7 GSENGER Theresa
AUT

OeAV Hallein, Salzburg
2001 (10)
3 Kinder weiblich 8 SEIWALD Regina
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2002 (9)
4 Kinder männlich 1 RAMSL Aron
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
2002 (9)
4 Kinder männlich 2 EDER Thomas
AUT

2001 (10)
4 Kinder männlich 3 STEGER Julian
AUT

2002 (9)
5 Schüler weiblich 1 EGGER Teresa
AUT

1999 (12)
5 Schüler weiblich 2 GIERINGER Anja
AUT

OeAV Niedernsill, Salzburg
1999 (13)
5 Schüler weiblich 3 WIMMER Hanna
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2000 (11)
5 Schüler weiblich 4 SCHARER Nathalie
AUT

2000 (12)
6 Schüler männlich 1 EGGER Niklas
AUT

2000 (11)
6 Schüler männlich 2 BARTH Florian
AUT

NFÖ Salzburg, Salzburg
1999 (12)
6 Schüler männlich 3 BALDINGER Martin
AUT

OeAV Kaprun, Salzburg
1999 (12)
7 Jugend B weiblich 1 SEIWALD Theresa
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
1998 (13)
7 Jugend B weiblich 2 KÄFER Kristina
AUT

OeAV Niedernsill, Salzburg
1997 (14)
7 Jugend B weiblich 3 SCHEFBÄNKER Katrin
AUT

OeAV Werfen, Salzburg
1998 (14)
7 Jugend B weiblich 4 SCHARLER Nicole
AUT

1998 (13)
7 Jugend B weiblich 5 MÜHL Julia
GER

1997 (14)
7 Jugend B weiblich 6 GIERINGER Sandra
AUT

OeAV Niedernsill, Salzburg
1998 (14)
8 Jugend B männlich 1 FAMLER Stefan
AUT

OeAV Saalfelden, Salzburg
1997 (14)
8 Jugend B männlich 2 BERGER Clemens
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
1998 (14)
8 Jugend B männlich 3 KNAPP Lukas
AUT

OeAV Salzburg, Salzburg
1997 (15)
8 Jugend B männlich 4 PANZL Lorenz
AUT

OeAV Seekirchen, Salzburg
1998 (14)
8 Jugend B männlich 5 JAN Lorenz
AUT

OeAV Saalfelden, Salzburg
1998 (14)
10 Jugend A männlich 1 BALDINGER Andreas
AUT

OeAV Kaprun, Salzburg
1995 (17)
10 Jugend A männlich 2 PERKMANN Elias
AUT

OeAV Saalfelden, Salzburg
1996 (15)
10 Jugend A männlich 3 OBERAUER Paul
AUT

OeAV Werfen, Salzburg
1996 (15)
14 Hobbyklasse männlich 1 STEGER Peter
AUT

1964 (47)
14 Hobbyklasse männlich 2 AIGNER Christian
AUT

OeAV Hallein, Salzburg
1976 (36)
14 Hobbyklasse männlich 3 STEGER Christian
AUT

OeAV Saalfelden, Salzburg
1994 (18)
14 Hobbyklasse männlich 4 DOPPELMAYER David
AUT

OeAV Kuchl, Salzburg
1994 (17)