Youth Colour Climbing Festival Imst

Boulder 3.6.2017
Kletterzentrum Imst
International

General Information

Documents

Registration closed

Registrations

Class Name
Section, State
Year of Birth (Age)
5 children female ADAMI Emma
ITA

King Rock Verona
2006 (11)
5 children female BANGEEVA Martina
BUL

NSA Sofia
2006 (11)
5 children female BARANOVIC Mirta
GER

2007 (9)
5 children female BARBIERI Elisa
ITA

Lupi Climbing Team
2006 (11)
5 children female BAYOUDIA Lina
GER

DAV Frankfurt
2006 (11)
5 children female BEREZOVSKA DARIA
UKR

2007 (9)
5 children female BERNARDOVÁ Barbora
CZE

HK Jihlava
2006 (11)
5 children female BICANSKI sofija
SRB

2006 (10)
5 children female COUTURE Jil
SUI

RGZ Bern-Mittelland
2006 (10)
5 children female CROS Ernestine
BEL

BRUSSELS MON KEYS CLIMBING
2006 (11)
5 children female GANGULY Nina
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2007 (9)
5 children female GARLICK Lucy
GBR

2007 (10)
5 children female GIUPPONI Elsa
ITA

Arrampicavareno
2006 (10)
5 children female GRINGL Naima
AUT

NFÖ Bludenz, Vorarlberg
2006 (10)
5 children female GUPTA Robyn
GBR

2006 (10)
5 children female HAFNER Kaya
AUT

OeAV Werfen, Salzburg
2007 (10)
5 children female HAMMOND Lucie
GBR

2007 (9)
5 children female HASELSTEINER Jana
AUT

OeAV Waidhofen/Ybbs, Niederösterreich
2006 (11)
5 children female HAVET Anouk
FRA

ASPTT-NANCY-CHAMPIGNEULES
2006 (11)
5 children female HRISTANOVA Joana
BUL

2006 (10)
5 children female JANOSOVA Mariana
CZE

TJ Baník Karviná
2007 (9)
5 children female KERSKI Lea
BEL

2006 (11)
5 children female KLAASS Mia
GER

OeAV Kuchl, Salzburg
2006 (10)
5 children female KOFLER Vanessa
ITA

AVS Südtirol
2006 (11)
5 children female KOSHELEVA Taisiya
BEL

2006 (10)
5 children female LOSINSKYJ Julia
AUT

OeAV Haag, Niederösterreich
2007 (10)
5 children female MATUELLA Francesca
ITA

arcoclimbing
2006 (11)
5 children female MIHALCIKOVA Anna
CZE

TENDON BLOK OSTRAVA
2006 (11)
5 children female MIJATOVIC iva
SRB

2007 (10)
5 children female MITOVA Mila
BUL

NSA Sofia
2006 (11)
5 children female NIVES d Addario
ITA

Lupi Climbing Team
2006 (10)
5 children female NOTOVA Gabriela
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
5 children female NOWAK Zofia
POL

2007 (9)
5 children female PARILOVA Valerie
CZE

Rocky Monkeys Brno
2006 (10)
5 children female PARNIGONI Elena
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2006 (10)
5 children female PASECKER Anika
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2006 (11)
5 children female PLCHOVA Magdalena
CZE

Rocky Monkeys Brno
2007 (9)
5 children female PYSAKOVSKA Polina
UKR

SCC Format
2006 (10)
5 children female RAUSCHKA Sarah
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2007 (10)
5 children female ROBERTS Katie
GBR

2006 (11)
5 children female RODIERS Estée
BEL

2006 (11)
5 children female SAMBOLIC Hana
CRO

2006 (10)
5 children female SCAPATICCI Asia
ITA

2006 (10)
5 children female SCHABER Nora
SUI

RZ Zentralschweiz
2007 (10)
5 children female SEJNOVA Tereza
CZE

HO Liaz Jablonec
2006 (11)
5 children female SIEGEL Mia
GER

Landesverband Saar des DAV
2007 (10)
5 children female SOMMER India
SUI

RZ Graubünden
2006 (10)
5 children female STEIDL Jana
AUT

OeAV Hohe Munde, Tirol
2006 (11)
5 children female SVOBODOVA Adela
CZE

Rocky Monkeys Brno
2007 (9)
5 children female SZNAJDER Arlena
POL

2006 (10)
5 children female VENDSALU Nathalie
SWE

2007 (10)
5 children female VOTTERO valentina
ITA

2007 (9)
5 children female VRABETZ Tatjana
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2007 (9)
5 children female VUKMIROVIC Vera
SRB

2007 (10)
5 children female WACHNICKA Weronika
POL

Strefa Wspinania
2006 (10)
5 children female WALENTEK Maja
POL

PZA/CW Klif/Fan.W
2007 (9)
5 children female WILLY Sina
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2007 (9)
5 children female YAKUBENKO Vera
SWE

2007 (9)
5 children female ZGRAGGEN Lina
SUI

RZ Zentralschweiz
2006 (11)
5 children female ZRINSKI Karla
CRO

2006 (10)
6 children male ALTEMÖLLER Finn
GER

DAV Rheinland Köln
2006 (11)
6 children male ANDREOLI Corsin
SUI

RZ Graubünden
2006 (11)
6 children male ANGELOV Nikolay
BUL

NSA Sofia
2007 (10)
6 children male BERGER Tim
AUT

OeAV Tauernkraxxla, Salzburg
2007 (10)
6 children male BIGGI Yuri
ITA

2006 (10)
6 children male BONEV Petar
BUL

2007 (9)
6 children male BREZO balsa
SRB

2006 (10)
6 children male CONLON Rhys
GBR

NFÖ Herzogenburg, Niederösterreich
2006 (10)
6 children male CULIC Lovre
CRO

2007 (10)
6 children male DAL POZZO Giacomo
ITA

King Rock Verona
2005 (12)
6 children male DIATLOV TYMUR
UKR

KHARKOV
2007 (9)
6 children male FRANK Nino
SUI

RZ LS
2006 (10)
6 children male GASSER Kilian
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2006 (10)
6 children male GRAF Leo
SUI

2006 (11)
6 children male HEIL Jonas
GER

DAV Frankfurt
2006 (11)
6 children male HENCHION Sean
IRL

Cork Youth Climbing Club
2007 (10)
6 children male JAMNIG Simon
AUT

OeAV Linz, Oberösterreich
2006 (11)
6 children male JANEVSKI matija
SRB

2007 (9)
6 children male JEDRYKA Kacper
POL

2006 (10)
6 children male KADAS Maxim
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2006 (10)
6 children male KARAMANLIEV Evtim
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
6 children male KAYATZ Philip
GER

DAV Garmisch-Partenkirchen
2006 (10)
6 children male KEMP Cameron
GBR

2006 (10)
6 children male KERN Gabriel
SWE

OeAV St. Leonhard-Ruprechtshofen, Niederösterreich
2006 (11)
6 children male KIRKEBØ Alfred
NOR

2006 (10)
6 children male KIROV Boyan
BUL

2007 (10)
6 children male KOLARIK Matyas
CZE

Rocky Monkeys Brno
2006 (10)
6 children male KUSION Kacper
POL

2006 (10)
6 children male LAPORTE Corentin
BEL

2007 (10)
6 children male LESCAUT Celian
BEL

2006 (11)
6 children male LJUBOJEVIC Veljko
SRB

PK Granit Beograd
2006 (11)
6 children male MACIÀ LLOBET LAU
ESP

2006 (11)
6 children male MAIN Kai
GBR

2006 (11)
6 children male MANNERSTRALE Bruno
SWE

Solna Klätterklub
2007 (9)
6 children male MOKROLUSKÝ Lukás
CZE

2007 (9)
6 children male ÖCKHER Paul
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2007 (10)
6 children male OSEGHE Owen
AUT

OeAV Vöcklabruck, Oberösterreich
2006 (11)
6 children male PALAZOV Petar
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
6 children male PANENKA Jerzy
POL

SW ALPIKA WROCŁAW
2006 (11)
6 children male POPESCU ROBERT
ROU

2007 (10)
6 children male POWELL Harry
GBR

2006 (10)
6 children male RAPA DARIUS ANDREI
ROU

Alpin Club Carpatic
2006 (11)
6 children male REGLI Gianin
SUI

RZ Zentralschweiz
2006 (10)
6 children male REUSCH Ole
GER

DAV Darmstadt-Starkenburg
2006 (11)
6 children male ROGERS Elliot
DEN

NKK - Denmark
2006 (10)
6 children male RUSEV Ivan
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
6 children male RUSEV Nikolay
BUL

2006 (11)
6 children male SCHRITTWIESER Julian
AUT

NFÖ Mürzzuschlag, Steiermark
2007 (9)
6 children male SIKULA Jaroslav
CZE

2007 (10)
6 children male TINTEA TIBERIU
ROU

2007 (9)
6 children male VERAGUTH Flurin
SUI

RZ Graubünden
2007 (10)
6 children male VICENTINI Riccardo
ITA

Lupi Climbing Team
2007 (9)
6 children male WILLI Nicola
SUI

RZ Graubünden
2007 (9)
6 children male ZAHARIA Alexandru
ROU

Alpin Club Carpatic
2007 (9)
6 children male ZAMBONI Diego
ITA

2008 (8)
7 pupil female ANTOVA Ivet
BUL

2005 (12)
7 pupil female AUER Victoria
AUT

NFÖ Mürzzuschlag, Steiermark
2004 (12)
7 pupil female AUGUSTYNIAK Julia
POL

CW Klif/Fan.W
2005 (11)
7 pupil female BERGER Ines
AUT

OeAV Tauernkraxxla, Salzburg
2004 (13)
7 pupil female BREUSS Lena
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2004 (12)
7 pupil female BRKIC Lucija
CRO

2004 (12)
7 pupil female BRUST Merle
GER

2004 (12)
7 pupil female CORNELY Lili
GER

2004 (12)
7 pupil female DOBRZYNIECKA Urszula
POL

2004 (13)
7 pupil female DORAN Niamh
GBR

2004 (13)
7 pupil female DUDAU Ariana Maria
ROU

Alpin Club Carpatic
2004 (12)
7 pupil female ERMANNI Maria
SUI

Eywy-Team
2004 (12)
7 pupil female FEICHTENSCHLAGER Sarah
AUT

OeAV Straßwalchen, Salzburg
2004 (13)
7 pupil female FORINO Anya
GBR

2004 (13)
7 pupil female FRANK Jana
SUI

RZ LS
2004 (13)
7 pupil female HENTSCHEL Lela
SUI

SAC Angenstein
2004 (12)
7 pupil female HRBACOVA Anna Ludmila
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (12)
7 pupil female HRISTOVA Deya
BUL

NSA Sofia
2004 (12)
7 pupil female KERR Hannah
GBR

2005 (12)
7 pupil female KMOCH Lara
CRO

2004 (13)
7 pupil female KÖHLER Anja
SUI

Eywy-Team
2004 (13)
7 pupil female KRÜGER Malin
GER

DAV Frankfurt am Main
2004 (12)
7 pupil female LA BELLE Ilia
SUI

RZ Zentralschweiz
2004 (13)
7 pupil female LESIC KUZIC Lara
CRO

2005 (11)
7 pupil female LOSINSKYJ Lena
AUT

OeAV Haag, Niederösterreich
2004 (12)
7 pupil female MANNERSTRALE Elise
SWE

Solna Klätterklub
2005 (12)
7 pupil female MARKISCH Olimpia
POL

2005 (11)
7 pupil female MASKOVA Nela
CZE

Rocky Monkeys Brno
2005 (11)
7 pupil female MATTHEIS Sophia
SUI

RZ Graubünden
2005 (11)
7 pupil female MIENTUS Zuzanna
POL

KS Skarpa Bytom
2004 (12)
7 pupil female MOLINARO Sofia
ITA

ASD Milanoarrampicata
2005 (12)
7 pupil female MORGAN Gwen
GBR

2005 (12)
7 pupil female MUTH Leonie
GER

OeAV Dornbirn, Vorarlberg
2004 (13)
7 pupil female NEDYALKOVA Yoanna
BUL

SELT - Kazanlak
2004 (12)
7 pupil female OBERHÖLLER Lara
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2004 (13)
7 pupil female ØVRE-EIDE Sunniva
NOR

2004 (13)
7 pupil female PARTINGER Jessica
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2005 (11)
7 pupil female PLCHOVA Klara
CZE

Rocky Monkeys Brno
2005 (12)
7 pupil female SCHÄFER Linda
GER

DAV Frankfurt am Main
2004 (12)
7 pupil female SCHMITZ-KOLKMANN Karla
GER

DAV Rheinland-Köln
2004 (12)
7 pupil female SCHÖPFER Marie
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2005 (11)
7 pupil female SCHRITTWIESER Lena
AUT

NFÖ Mürzzuschlag, Steiermark
2005 (12)
7 pupil female SENNRICH Anouk
SUI

RZ Graubünden
2005 (11)
7 pupil female SIKULOVA Hana
CZE

2005 (12)
7 pupil female SIMEONOVA Magdalena
BUL

2004 (12)
7 pupil female SIXT Hannah
GER

DAV Freising
2004 (13)
7 pupil female SOMMER Marilu
SUI

RZ Graubünden
2005 (12)
7 pupil female SOMORJAI Zorka
HUN

2005 (11)
7 pupil female STÖCKL Annika
AUT

OeAV Salzburg, Salzburg
2005 (11)
7 pupil female TOTKOVA Aleksandra
BUL

2005 (12)
7 pupil female TOUZINOVA Lenka
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (13)
7 pupil female VAVERKOVA Adela
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (12)
7 pupil female VELEV Karin
BUL

2004 (13)
7 pupil female VOTTERO carola
ITA

2004 (12)
7 pupil female VUKMIROVIC Mira
SRB

2005 (11)
7 pupil female WALDLEBEN Lotta
GER

RZ Zentralschweiz
2005 (12)
7 pupil female WALTHER Francesca
SUI

2004 (12)
7 pupil female WARENSKI Emilia
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2004 (13)
7 pupil female WIELAND Ilia
SUI

RZ Graubünden
2004 (13)
8 pupil male ADAMOVSKY Adam
CZE

TJ Baník Karviná
2005 (12)
8 pupil male ARKHIPOV Ivan
RUS

2005 (11)
8 pupil male ARKHIPOV Mikhail
RUS

2005 (11)
8 pupil male BAZZANI Anselmo
ITA

2004 (12)
8 pupil male BERZE Matthäus
AUT

OeAV Graz, Steiermark
2005 (11)
8 pupil male BONEV Ivan
BUL

SELT - Kazanlak
2004 (13)
8 pupil male BOUQUET Arthur
BEL

DAV Freising
2004 (12)
8 pupil male BRESKOVSKI Anton
BUL

NSA Sofia
2005 (11)
8 pupil male BROWN Zak
GBR

2004 (12)
8 pupil male BUYSE Nelson
BEL

KLIMAX
2004 (12)
8 pupil male CARMANNS Leander
GER

2004 (12)
8 pupil male DE MITS Casimir
BEL

2005 (11)
8 pupil male FÉCHOZ Louis
FRA

Teamkyou
2004 (13)
8 pupil male FREITAG Konstantin
SUI

Eywy-Team
2004 (13)
8 pupil male GEORGIEV Preslav
BUL

2005 (11)
8 pupil male GLATTHARD Justin
SUI

2004 (13)
8 pupil male GRUBER Lukas
CZE

2004 (12)
8 pupil male GUIGNARD Louis
SUI

2004 (12)
8 pupil male HAIDACHER Benjamin
AUT

OeAV Kufstein, Tirol
2004 (12)
8 pupil male INGRAM Flynn
GBR

Bouldershack
2004 (13)
8 pupil male JAKOB Yan
SUI

2004 (12)
8 pupil male JANUSZ Maciej
POL

2005 (11)
8 pupil male KIRCHMAIR Robin
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2004 (13)
8 pupil male KIRKEBØ Teodor
NOR

Kolsås klatreklubb
2004 (12)
8 pupil male KIROV Slav
BUL

2005 (11)
8 pupil male KOSHELEV Alexey
BEL

2004 (12)
8 pupil male KRISMER Josef
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2005 (12)
8 pupil male KUCHERYAAVENKO Oleksii
UKR

2005 (11)
8 pupil male MACIÀ LLOBET Lluc
ESP

2004 (13)
8 pupil male MANIAKIN Illia
UKR

2004 (13)
8 pupil male MATZER Silas
SUI

TG SG
2004 (12)
8 pupil male MIHAYLOV Yoan
BUL

Trapezitsa 1957
2004 (12)
8 pupil male MILLINGER Thomas
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2004 (12)
8 pupil male MITIN Valentyn
UKR

KHARKOV
2004 (12)
8 pupil male NIZNIK Piotr
POL

2005 (11)
8 pupil male PHILLIPS Oscar
GBR

2005 (11)
8 pupil male RADICS Attila Zsombor
HUN

MHSSZ
2004 (13)
8 pupil male REMES Jitse
BEL

KLIMAX
2005 (12)
8 pupil male RINGHOFER Aaron
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2004 (12)
8 pupil male ROBERTS Toby
GBR

2005 (12)
8 pupil male RUNGGATSCHER David
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2004 (12)
8 pupil male SCHLÖGL Moritz
AUT

OeAV Wörgl, Tirol
2005 (12)
8 pupil male SIEDLER Michel
GER

2004 (12)
8 pupil male SIERSLEV Magnus Hjorth
DEN

Dansk Bjerg og Klatreklub
2005 (12)
8 pupil male SOBANSKI Konstanty
POL

2004 (12)
8 pupil male STRANSKI Dimitar
BUL

Sports Club 42
2005 (11)
8 pupil male TUSNÁDY Nimrod
HUN

2004 (13)
8 pupil male VÁLYI Gergo
HUN

2004 (13)
8 pupil male VAN DER AA Joppe
BEL

2005 (12)
8 pupil male VAN DUYSEN Hannes
BEL

2004 (12)
8 pupil male VNUKOV Maksym
UKR

2005 (12)
8 pupil male VON BOTHMER Till
GER

DAV Worms
2004 (12)
8 pupil male WIMMER Julian
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2005 (12)
8 pupil male XIBERRAS Joseph
GBR

2004 (13)
8 pupil male YAKUBENKO Dennis
SWE

2004 (12)
8 pupil male ZEIMES Jim
LUX

KKH
2004 (13)
8 pupil male ZGRAGGEN Lukas
SUI

RZ Zentralschweiz
2004 (13)
8 pupil male ZINSLER David
AUT

NFÖ Wien, Wien
2004 (13)

Results

Class Rank Name
Section, State
Year of Birth (Age)
Qualification Semi-Final Final
5 children female 1 BANGEEVA Martina
BUL

NSA Sofia
2006 (11)
5 children female 2 MATUELLA Francesca
ITA

arcoclimbing
2006 (11)
5 children female 3 PYSAKOVSKA Polina
UKR

SCC Format
2006 (10)
5 children female 4 COUTURE Jil
SUI

RGZ Bern-Mittelland
2006 (10)
5 children female 5 BERNARDOVÁ Barbora
CZE

HK Jihlava
2006 (11)
5 children female 6 WILLY Sina
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2007 (9)
5 children female 7 MIHALCIKOVA Anna
CZE

TENDON BLOK OSTRAVA
2006 (11)
5 children female 8 STEIDL Jana
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2006 (11)
5 children female 9 WACHNICKA Weronika
POL

Strefa Wspinania
2006 (10)
5 children female 10 BARBIERI Elisa
ITA

Lupi Climbing Team
2006 (11)
5 children female 11 GARLICK Lucy
GBR

2007 (10)
5 children female 12 VETTORI Elina
AUT

OeAV Hall in Tirol, Tirol
2006 (11)
5 children female 13 PARILOVA Valerie
CZE

Rocky Monkeys Brno
2006 (10)
5 children female 14 SOMMER India
SUI

RZ Graubünden
2006 (10)
5 children female 15 BEREZOVSKA DARIA
UKR

KHARKOV
2007 (9)
5 children female 16 JANOSOVA Mariana
CZE

2007 (9)
5 children female 17 HRISTANOVA Joana
BUL

Sports Club 42
2006 (10)
5 children female 18 RODIERS Estée
BEL

2006 (11)
5 children female 19 ADAMI Emma
ITA

King Rock Verona
2006 (11)
5 children female 20 DADDARIO Nives
ITA

2006 (10)
5 children female 21 ROBERTS Katie
GBR

2006 (11)
5 children female 22 MITOVA Mila
BUL

NSA Sofia
2006 (11)
5 children female 23 KERSKI Lea
BEL

2006 (11)
5 children female 24 LOSINSKYJ Julia
AUT

OeAV Haag, Niederösterreich
2007 (10)
5 children female 24 ZGRAGGEN Lina
SUI

RZ Zentralschweiz
2006 (11)
5 children female 26 HAVET Anouk
FRA

ASPTT-NANCY-CHAMPIGNEULES
2006 (11)
5 children female 26 NOTOVA Gabriela
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
5 children female 28 VOTTERO valentina
ITA

2007 (9)
5 children female 29 HAMMOND Lucie
GBR

2007 (9)
5 children female 29 VENDSALU Nathalie
SWE

2007 (10)
5 children female 31 HASELSTEINER Jana
AUT

OeAV St. Peter/Au, Niederösterreich
2006 (11)
5 children female 31 SAMBOLIC Hana
CRO

2006 (10)
5 children female 33 NOWAK Zofia
POL

2007 (9)
5 children female 33 ZRINSKI Karla
CRO

2006 (10)
5 children female 35 BAYOUDIA Lina
GER

DAV Frankfurt
2006 (11)
5 children female 36 SIEGEL Mia
GER

Landesverband Saar des DAV
2007 (10)
5 children female 37 GIUPPONI Elsa
ITA

Arrampicavareno
2006 (10)
5 children female 38 BARANOVIC Mirta
GER

DAV Frankfurt am Main
2007 (9)
5 children female 39 RAUSCHKA Sarah
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2007 (10)
5 children female 40 PARNIGONI Elena
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2006 (10)
5 children female 41 SVOBODOVA Adela
CZE

Rocky Monkeys Brno
2007 (9)
5 children female 42 SZNAJDER Arlena
POL

CW Klif/Fan.W
2006 (10)
5 children female 43 WALENTEK Maja
POL

PZA/CW Klif/Fan.W
2007 (9)
5 children female 44 GANGULY Nina
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2007 (9)
5 children female 45 PASECKER Anika
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2006 (11)
5 children female 46 KLAASS Mia
GER

DAV Berchtesgaden
2006 (10)
5 children female 47 HAFNER Kaya
AUT

OeAV Werfen, Salzburg
2007 (10)
5 children female 48 GUPTA Robyn
GBR

2006 (10)
5 children female 48 VRABETZ Tatjana
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2007 (9)
5 children female 50 PLCHOVA Magdalena
CZE

Rocky Monkeys Brno
2007 (9)
5 children female 51 SCHABER Nora
SUI

RZ Zentralschweiz
2007 (10)
5 children female 52 YAKUBENKO Vera
SWE

2007 (9)
5 children female 53 SEJNOVA Tereza
CZE

HO Liaz Jablonec
2006 (11)
6 children male 1 RAPA DARIUS ANDREI
ROU

Alpin Club Carpatic
2006 (11)
6 children male 2 RUSEV Nikolay
BUL

2006 (11)
6 children male 3 ANGELOV Nikolay
BUL

NSA Sofia
2007 (10)
6 children male 4 MACIÀ LLOBET LAU
ESP

2006 (11)
6 children male 5 ALTEMÖLLER Finn
GER

DAV Rheinland Köln
2006 (11)
6 children male 6 LAPORTE Corentin
BEL

2007 (10)
6 children male 7 OSEGHE Owen
AUT

OeAV Vöcklabruck, Oberösterreich
2006 (11)
6 children male 8 SIKULA Jaroslav
CZE

2007 (10)
6 children male 9 LESCAUT Celian
BEL

2006 (11)
6 children male 10 KERN Gabriel
SWE

2006 (11)
6 children male 11 ANDREOLI Corsin
SUI

RZ Graubünden
2006 (11)
6 children male 12 MAIN Kai
GBR

2006 (11)
6 children male 13 ZAHARIA Alexandru
ROU

Alpin Club Carpatic
2007 (9)
6 children male 14 JAMNIG Simon
AUT

NFÖ Linz, Oberösterreich
2006 (11)
6 children male 15 MOKROLUSKÝ Lukás
CZE

2007 (9)
6 children male 16 KUSION Kacper
POL

2006 (10)
6 children male 17 REUSCH Ole
GER

DAV Darmstadt-Starkenburg
2006 (11)
6 children male 18 CONLON Rhys
GBR

2006 (10)
6 children male 19 VICENTINI Riccardo
ITA

Lupi Climbing Team
2007 (9)
6 children male 20 PANENKA Jerzy
POL

2006 (11)
6 children male 21 CULIC Lovre
CRO

2007 (10)
6 children male 21 HEIL Jonas
GER

DAV Frankfurt
2006 (11)
6 children male 21 SCHRITTWIESER Julian
AUT

NFÖ Mitterdorf i. Mürztal, Steiermark
2007 (9)
6 children male 24 KEMP Cameron
GBR

2006 (10)
6 children male 24 KIROV Boyan
BUL

2007 (10)
6 children male 26 TINTEA TIBERIU
ROU

2007 (9)
6 children male 27 KIRKEBØ Alfred
NOR

Kolsås klatreklubb
2006 (10)
6 children male 28 RUSEV Ivan
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
6 children male 29 PALAZOV Petar
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
6 children male 30 ÖCKHER Paul
AUT

2007 (10)
6 children male 30 POWELL Harry
GBR

2006 (10)
6 children male 32 KARAMANLIEV Evtim
BUL

NSA Sofia
2007 (9)
6 children male 33 POPESCU ROBERT
ROU

Alpin Club Carpatic
2007 (10)
6 children male 34 WILLI Nicola
SUI

RZ Graubünden
2007 (9)
6 children male 35 KAYATZ Philip
GER

DAV Garmisch-Partenkirchen
2006 (10)
6 children male 36 BIGGI Yuri
ITA

FASI
2006 (10)
6 children male 36 VERAGUTH Flurin
SUI

RZ Graubünden
2007 (10)
6 children male 38 GASSER Kilian
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2006 (10)
6 children male 38 GRAF Leo
SUI

2006 (11)
6 children male 38 KOLARIK Matyas
CZE

Rocky Monkeys Brno
2006 (10)
6 children male 41 FRANK Nino
SUI

RZ LS
2006 (10)
6 children male 42 BONEV Petar
BUL

2007 (9)
6 children male 43 ROGERS Elliot
DEN

NKK - Denmark
2006 (10)
7 pupil female 1 TOTKOVA Aleksandra
BUL

NSA Sofia
2005 (12)
7 pupil female 2 KMOCH Lara
CRO

2004 (13)
7 pupil female 3 FEICHTENSCHLAGER Sarah
AUT

OeAV Salzburg, Salzburg
2004 (13)
7 pupil female 4 HENTSCHEL Lela
SUI

SAC Angenstein
2004 (12)
7 pupil female 5 WIELAND Ilia
SUI

RZ Graubünden
2004 (13)
7 pupil female 6 MUTH Leonie
GER

DAV Erlangen
2004 (13)
7 pupil female 7 LOSINSKYJ Lena
AUT

OeAV Haag, Niederösterreich
2004 (12)
7 pupil female 8 WARENSKI Emilia
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2004 (13)
7 pupil female 9 CORNELY Lili
GER

DAV Rheinland Köln
2004 (12)
7 pupil female 10 BRKIC Lucija
CRO

2004 (12)
7 pupil female 11 MORGAN Gwen
GBR

2005 (12)
7 pupil female 12 AUER Victoria
AUT

NFÖ Mitterdorf i. Mürztal, Steiermark
2004 (12)
7 pupil female 13 SOMMER Marilu
SUI

RZ Graubünden
2005 (12)
7 pupil female 14 BREUSS Lena
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2004 (12)
7 pupil female 15 KRÜGER Malin
GER

DAV Frankfurt am Main
2004 (12)
7 pupil female 16 KÖHLER Anja
SUI

Eywy-Team
2004 (13)
7 pupil female 17 SIKULOVA Hana
CZE

2005 (12)
7 pupil female 18 KERR Hannah
GBR

2005 (12)
7 pupil female 19 DUDAU Ariana Maria
ROU

Alpin Club Carpatic
2004 (12)
7 pupil female 20 SIMEONOVA Magdalena
BUL

2004 (12)
7 pupil female 21 ØVRE-EIDE Sunniva
NOR

2004 (13)
7 pupil female 22 SCHRITTWIESER Lena
AUT

NFÖ Mitterdorf i. Mürztal, Steiermark
2005 (12)
7 pupil female 23 MIENTUS Zuzanna
POL

KS Skarpa Bytom
2004 (12)
7 pupil female 24 MOLINARO Sofia
ITA

ASD Milanoarrampicata
2005 (12)
7 pupil female 25 FORINO Anya
GBR

2004 (13)
7 pupil female 25 VELEV Karin
BUL

2004 (13)
7 pupil female 27 HRISTOVA Deya
BUL

NSA Sofia
2004 (12)
7 pupil female 28 ERMANNI Maria
SUI

Eywy-Team
2004 (12)
7 pupil female 28 SCHMITZ-KOLKMANN Karla
GER

2004 (12)
7 pupil female 30 STÖCKL Annika
AUT

OeAV Salzburg, Salzburg
2005 (11)
7 pupil female 31 SCHÄFER Linda
GER

DAV Frankfurt am Main
2004 (12)
7 pupil female 31 WALDLEBEN Lotta
GER

RZ Zentralschweiz
2005 (12)
7 pupil female 31 WALTHER Francesca
SUI

2004 (12)
7 pupil female 34 SIXT Hannah
GER

DAV Freising
2004 (13)
7 pupil female 35 BRUST Merle
GER

DAV Berchtesgaden
2004 (12)
7 pupil female 35 TOUZINOVA Lenka
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (13)
7 pupil female 37 HRBACOVA Anna Ludmila
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (12)
7 pupil female 38 OBERHÖLLER Lara
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2004 (13)
7 pupil female 38 VAVERKOVA Adela
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (12)
7 pupil female 40 SCHÖPFER Marie
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2005 (11)
7 pupil female 41 PARTINGER Jessica
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2005 (11)
7 pupil female 41 SENNRICH Anouk
SUI

RZ Graubünden
2005 (11)
7 pupil female 43 LA BELLE Ilia
SUI

RZ Zentralschweiz
2004 (13)
7 pupil female 44 FRANK Jana
SUI

RZ LS
2004 (13)
7 pupil female 45 PLCHOVA Klara
CZE

Rocky Monkeys Brno
2005 (12)
7 pupil female 46 SOMORJAI Zorka
HUN

2005 (11)
7 pupil female 47 MASKOVA Nela
CZE

Rocky Monkeys Brno
2005 (11)
7 pupil female 48 DORAN Niamh
GBR

2004 (13)
7 pupil female 49 MATTHEIS Sophia
SUI

RZ Graubünden
2005 (11)
7 pupil female 50 LESIC KUZIC Lara
CRO

2005 (11)
7 pupil female 51 AUGUSTYNIAK Julia
POL

CW Klif/Fan.W
2005 (11)
7 pupil female 52 VOTTERO carola
ITA

2004 (12)
8 pupil male 1 VAN DUYSEN Hannes
BEL

2004 (12)
8 pupil male 2 ZINSLER David
AUT

NFÖ Wien, Wien
2004 (13)
8 pupil male 3 REMES Jitse
BEL

Klimzaal Blok
2005 (12)
8 pupil male 4 ADAMOVSKY Adam
CZE

TJ Baník Karviná
2005 (12)
8 pupil male 5 MANIAKIN Illia
UKR

2004 (13)
8 pupil male 6 SIEDLER Michel
GER

2004 (12)
8 pupil male 7 VÁLYI Gergo
HUN

2004 (13)
8 pupil male 8 MACIÀ LLOBET Lluc
ESP

2004 (13)
8 pupil male 9 XIBERRAS Joseph
GBR

2004 (13)
8 pupil male 10 ROBERTS Toby
GBR

2005 (12)
8 pupil male 11 TUSNÁDY Nimrod
HUN

2004 (13)
8 pupil male 12 BOUQUET Arthur
BEL

DAV Freising
2004 (12)
8 pupil male 13 KIROV Slav
BUL

2005 (11)
8 pupil male 14 FÉCHOZ Louis
FRA

Teamkyou
2004 (13)
8 pupil male 15 MIHAYLOV Yoan
BUL

Trapezitsa 1957
2004 (12)
8 pupil male 16 NIZNIK Piotr
POL

2005 (11)
8 pupil male 17 RADICS Attila Zsombor
HUN

MHSSZ
2004 (13)
8 pupil male 18 MATZER Silas
SUI

TG SG
2004 (12)
8 pupil male 19 CARMANNS Leander
GER

2004 (12)
8 pupil male 20 PHILLIPS Oscar
GBR

2005 (11)
8 pupil male 21 VON BOTHMER Till
GER

DAV Worms
2004 (12)
8 pupil male 22 BAZZANI Anselmo
ITA

2004 (12)
8 pupil male 23 HAIDACHER Benjamin
AUT

OeAV Kufstein, Tirol
2004 (12)
8 pupil male 24 ZGRAGGEN Lukas
SUI

RZ Zentralschweiz
2004 (13)
8 pupil male 25 GUIGNARD Louis
SUI

Eywy-Team
2004 (12)
8 pupil male 25 RUNGGATSCHER David
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2004 (12)
8 pupil male 27 KIRKEBØ Teodor
NOR

Kolsås klatreklubb
2004 (12)
8 pupil male 28 GLATTHARD Justin
SUI

RZ Berner Oberland
2004 (13)
8 pupil male 29 WIMMER Julian
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2005 (12)
8 pupil male 30 DE MITS Casimir
BEL

2005 (11)
8 pupil male 30 YAKUBENKO Dennis
SWE

2004 (12)
8 pupil male 32 SIERSLEV Magnus Hjorth
DEN

Dansk Bjerg og Klatreklub
2005 (12)
8 pupil male 33 BROWN Zak
GBR

2004 (12)
8 pupil male 34 BERZE Matthäus
AUT

OeAV Graz, Steiermark
2005 (11)
8 pupil male 35 KIRCHMAIR Robin
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2004 (13)
8 pupil male 36 VAN DER AA Joppe
BEL

2005 (12)
8 pupil male 37 JAKOB Yan
SUI

2004 (12)
8 pupil male 38 SCHLÖGL Moritz
AUT

OeAV Wörgl, Tirol
2005 (12)
8 pupil male 39 KRISMER Josef
AUT

OeAV Imst-Oberland, Tirol
2005 (12)
8 pupil male 40 ZEIMES Jim
LUX

KKH
2004 (13)
8 pupil male 41 INGRAM Flynn
GBR

Bouldershack
2004 (13)
8 pupil male 42 FREITAG Konstantin
SUI

Eywy-Team
2004 (13)
8 pupil male 42 GRUBER Lukas
CZE

Rocky Monkeys Brno
2004 (12)
8 pupil male 42 STRANSKI Dimitar
BUL

Sports Club 42
2005 (11)
8 pupil male 45 KUCHERYAAVENKO Oleksii
UKR

SCC Format
2005 (11)
8 pupil male 46 DAL POZZO Giacomo
ITA

King Rock Verona
2005 (12)
8 pupil male 47 JANUSZ Maciej
POL

2005 (11)
8 pupil male 48 RINGHOFER Aaron
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2004 (12)
8 pupil male 49 MILLINGER Thomas
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2004 (12)