IFSC Europe - Continental Youth Cup (B) - Graz (AUT) 2024

Boulder 3-5.5 2024
International
Registration closed

Results

Class Rank Name
Section, State
Year of Birth (Age)
Qualification Final
1 U16 Weiblich 1 RAUTER Jakoba
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2009 (14)
1 U16 Weiblich 2 MATUTINOVIĆ Mara
CRO

2009 (15)
1 U16 Weiblich 3 ŠKRLEC Eva
SLO

2009 (15)
1 U16 Weiblich 4 ISAK Naja
SLO

2009 (14)
1 U16 Weiblich 5 MAYER-VORFELDER Paula
GER

2009 (14)
1 U16 Weiblich 6 KISTMACHER Olivia
GER

1 U16 Weiblich 7 RASMUSSEN Julia
SUI

2009 (15)
1 U16 Weiblich 8 KAZBEKOVA Rafael
UKR

2009 (15)
1 U16 Weiblich 9 LILLEY Imogen
GBR

1 U16 Weiblich 10 STRIGO Alisa
GER

2009 (14)
1 U16 Weiblich 11 JUŚCIŃSKA Maja
POL

1 U16 Weiblich 12 BRNOT MRAK Tia
SLO

1 U16 Weiblich 13 BOBNAR Tina
SLO

1 U16 Weiblich 14 NUIJENS Mirthe
BEL

1 U16 Weiblich 15 HASELWANTER Lara
AUT

1 U16 Weiblich 15 HRISTOSKOVA Ida
BUL

1 U16 Weiblich 17 SLAVAZZA Lola Iva
LUX

2009 (14)
1 U16 Weiblich 18 VON GUNTEN Valentina Sophia
SUI

1 U16 Weiblich 19 GRADASCHI Carolina
ITA

1 U16 Weiblich 20 ČEPON Laura
SLO

2009 (15)
1 U16 Weiblich 21 SINDLAROVA Alice
CZE

1 U16 Weiblich 22 GREGOROTTI Emma
ITA

2009 (14)
1 U16 Weiblich 23 RINALDI Isabella
GBR

2009 (15)
1 U16 Weiblich 24 BRESOLIN Virginia
ITA

1 U16 Weiblich 25 KOSONEN Tilda
FIN

2009 (15)
1 U16 Weiblich 26 CRISANTO Natércia
POR

2009 (14)
1 U16 Weiblich 27 BODANSKA Adela
CZE

1 U16 Weiblich 28 HERNÁNDEZ CARBALLAR Paula
ESP

1 U16 Weiblich 29 BICKEL Sophie
AUT

OeAV Bludenz, Vorarlberg
2009 (14)
1 U16 Weiblich 30 LATINAC Marta
CRO

1 U16 Weiblich 31 PELLIKKA Lumi
FIN

2009 (14)
1 U16 Weiblich 32 DRENŠKI Lorena
CRO

2009 (14)
1 U16 Weiblich 33 KREUZBERGER Sophie
AUT

OeAV Villach, Kärnten
2009 (14)
1 U16 Weiblich 34 VOZNIUK Nina
UKR

2009 (15)
1 U16 Weiblich 35 LUBY Zuzanna
POL

1 U16 Weiblich 36 ZANETTI Giorgia
ITA

1 U16 Weiblich 37 PERDIKARI Lydia-theodora
GRE

2009 (15)
1 U16 Weiblich 38 LÓPEZ GARCÍA Alicia
ESP

1 U16 Weiblich 39 MAIR Anja
AUT

1 U16 Weiblich 40 NUTTALL Florence
GBR

1 U16 Weiblich 41 KRONDORFER Flora
AUT

1 U16 Weiblich 41 MARCELLI Alice
ITA

2009 (15)
1 U16 Weiblich 43 MIGALOVA Mia
CZE

1 U16 Weiblich 44 CABAÇO Sofia
POR

2009 (14)
1 U16 Weiblich 45 BAROSOVA Nikola
CZE

2009 (14)
1 U16 Weiblich 46 ØSTERLUND Caroline
DEN

1 U16 Weiblich 47 FARRÚS SORIANO Abril
ESP

1 U16 Weiblich 48 KIRÁLY Éva
HUN

1 U16 Weiblich 49 DUBOIS Daphné
LUX

2009 (15)
1 U16 Weiblich 50 CHALOUPKOVA Vanda
CZE

1 U16 Weiblich 51 DJOKIC Lara
SRB

2009 (14)
1 U16 Weiblich 51 GHISLAIN Anaïs
BEL

1 U16 Weiblich 53 ROBICHON Lynn
NED

1 U16 Weiblich 54 HALLDÓRSDÓTTIR Jenný Þóra
ISL

2009 (15)
1 U16 Weiblich 55 PHIKAMPHON April
DEN

1 U16 Weiblich 56 DOMAHIDY Kata
HUN

2009 (14)
1 U16 Weiblich 57 KAMENARSKA Aleksandra
BUL

1 U16 Weiblich 58 BERNAT Natalia
POL

1 U16 Weiblich 59 ROMANIUC Ariana
ROU

2009 (14)
1 U16 Weiblich 60 URDOVÁ Tamara
SVK

2009 (15)
1 U16 Weiblich 61 KOBITJEVA Rebeka
LAT

2009 (15)
1 U16 Weiblich 62 BOIJER-SPOOF Lili
FIN

2009 (15)
1 U16 Weiblich 63 LABUNSKA Kateryna
UKR

1 U16 Weiblich 64 CHIMORGIACHIS Adriana
ROU

1 U16 Weiblich 65 TURSKÁ Ema
SVK

1 U16 Weiblich 66 KARDOS-KÓSA Eszter
HUN

1 U16 Weiblich 67 JÓNSDÓTTIR Ilmur
ISL

1 U16 Weiblich 68 LEBRUN Caecilia
BEL

1 U16 Weiblich 69 MARTÍNEZ GASOL Maia
ESP

1 U16 Weiblich 70 LEPLAR GUÐMUNDSDÓTTIR Anabel Guðlaug
ISL

2009 (15)
1 U16 Weiblich 70 VAN VEEN Mette
NED

1 U16 Weiblich 72 MAMOJKOVÁ Iveta
SVK

1 U16 Weiblich 73 KIRZNER Jelizaveta
LTU

1 U16 Weiblich 74 BOJANIC Jana
SRB

1 U16 Weiblich 75 LEVIN Elly
EST

1 U16 Weiblich 75 ZĂHAN Emma
ROU

1 U16 Weiblich 77 GEROVASILI Anna
GRE

2 U18 Weiblich 1 BUCKLEY Jennifer
SLO

2 U18 Weiblich 2 GEILA MACIÀ MARTÍN
ESP

2008 (16)
2 U18 Weiblich 3 BENACH ZUBERO Julia
ESP

2008 (16)
2 U18 Weiblich 4 COHEN Tamar
ISR

2008 (16)
2 U18 Weiblich 5 GORIC Lana
SLO

2007 (17)
2 U18 Weiblich 6 BOLIUS Anna
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2007 (16)
2 U18 Weiblich 7 BERGMANN Katharina
AUT

Boulderverein BLOC House, Steiermark
2007 (16)
2 U18 Weiblich 8 KONECNA Viktorie
CZE

2007 (16)
2 U18 Weiblich 9 PAAROVA Natalie
CZE

2008 (16)
2 U18 Weiblich 10 MAY Valissya
BUL

2007 (17)
2 U18 Weiblich 11 ZAJC Neza
SLO

2007 (16)
2 U18 Weiblich 12 GIACANI Stella
ITA

2007 (17)
2 U18 Weiblich 13 BRIDGENS Connie
GBR

WADS
2008 (15)
2 U18 Weiblich 14 KNIFSUND Jessica
FIN

2007 (17)
2 U18 Weiblich 15 KUREK Małgorzata
POL

2008 (16)
2 U18 Weiblich 16 STRICKER Clara
DEN

2007 (17)
2 U18 Weiblich 17 BRIDGENS Isabella
GBR

2007 (16)
2 U18 Weiblich 18 SLOBODOVÁ Lea
SVK

JAMES
2007 (16)
2 U18 Weiblich 19 KOEPLER Marie
GER

2007 (16)
2 U18 Weiblich 20 CIESIELSKA Maja
POL

2 U18 Weiblich 21 MACDOUGALL Fae
GBR

2008 (16)
2 U18 Weiblich 22 MOAR Matilda Liù
ITA

2007 (17)
2 U18 Weiblich 23 CONDERS Emmelie
NOR

2007 (17)
2 U18 Weiblich 24 FRANCESCONI Nicole
ITA

2 U18 Weiblich 25 OLEKSY Maja
POL

MKS TARNOVIA
2007 (16)
2 U18 Weiblich 26 NAGEL Clara-Marie
GER

OeAV Bad Hall, Oberösterreich
2008 (15)
2 U18 Weiblich 27 NOVICKA Annija
LAT

2008 (16)
2 U18 Weiblich 28 PAZZAGLIA Caterina
ITA

2 U18 Weiblich 29 PESCETTO BUDDEN Emily Charlote
ESP

2008 (16)
2 U18 Weiblich 30 TCHASSANTI Katharina Rabia
SUI

2 U18 Weiblich 31 MOLNÁR Boglárka
HUN

2 U18 Weiblich 32 OPAČIĆ Lena
CRO

2007 (17)
2 U18 Weiblich 33 COJOCARU Mor
ISR

2008 (15)
2 U18 Weiblich 34 AVENDER Sophia
AUT

NFÖ Mürzzuschlag, Steiermark
2007 (16)
2 U18 Weiblich 34 HAMERS Bibi
NED

new kids from the block
2007 (16)
2 U18 Weiblich 36 PODOBNIK Marusa
SLO

2008 (15)
2 U18 Weiblich 37 MARTINCOVA Tereza
CZE

2 U18 Weiblich 38 DEUBLER Anika
AUT

WKV Alpenalpin WallStars, Oberösterreich
2008 (16)
2 U18 Weiblich 39 AGIRRE ZUBELDIA Maddi
ESP

2 U18 Weiblich 40 ZSÁKAI Eszter
HUN

2008 (15)
2 U18 Weiblich 41 VOJACKOVA Lucie
CZE

HO Satalice
2008 (15)
2 U18 Weiblich 42 KENAN Shahar
ISR

2 U18 Weiblich 43 IGNATOVA Veronika
BUL

NSA Sofia
2007 (16)
2 U18 Weiblich 44 BAROVA Petra
BUL

Altius
2008 (15)
2 U18 Weiblich 44 TAULATS MACDONALD Laia
AND

2 U18 Weiblich 44 VERMEEREN Nele
BEL

KLIMAX
2007 (16)
2 U18 Weiblich 47 ALARDIN Perrine
BEL

2007 (16)
2 U18 Weiblich 48 WIMMER Anja
AUT

Boulderverein BLOC House, Steiermark
2008 (16)
2 U18 Weiblich 49 ROBICHON Tessa
NED

2008 (15)
2 U18 Weiblich 50 GUJA Ștefania
ROU

2008 (15)
2 U18 Weiblich 51 HOLLÁ Katarína
SVK

2 U18 Weiblich 52 LUKASHYNA Anastasiia
UKR

FMCK
2008 (15)
2 U18 Weiblich 53 SAKKA Eleni
GRE

2008 (15)
2 U18 Weiblich 54 GÓBOR Jázmin Katalin
HUN

2008 (15)
2 U18 Weiblich 55 SCHMIDT Rebecca-vivien
ROU

2008 (16)
2 U18 Weiblich 55 VENDSALU Nathalie
SWE

2007 (17)
2 U18 Weiblich 57 TÖRÖK Lujza
SWE

2007 (17)
2 U18 Weiblich 58 MALKA Shira
ISR

2008 (15)
2 U18 Weiblich 59 SLAMKOVÁ Zoja
SVK

2008 (15)
2 U18 Weiblich 60 MLADENOVIĆ Nora
CRO

2 U18 Weiblich 61 ROGLIĆ Lena
CRO

2 U18 Weiblich 62 SALIŠOVÁ Viktória
SVK

2008 (15)
3 U20 Weiblich 1 MATUELLA Francesca
ITA

arcoclimbing
2006 (18)
3 U20 Weiblich 2 BURŠÍKOVÁ Martina
SVK

2006 (17)
3 U20 Weiblich 3 EDWARDS Emma
GBR

2005 (19)
3 U20 Weiblich 4 FRANKEN Ariane
AUT

OeAV Feldkirch, Vorarlberg
2005 (18)
3 U20 Weiblich 5 SCHRITTWIESER Lena
AUT

NFÖ Mürzzuschlag, Steiermark
2005 (18)
3 U20 Weiblich 6 KOBETS Anastasia
UKR

3 U20 Weiblich 7 REKAR Rosa
SLO

2005 (18)
3 U20 Weiblich 8 LOOSER Noé
SUI

2006 (17)
3 U20 Weiblich 9 MALENICA Eni
CRO

SPK Marulianus
2005 (18)
3 U20 Weiblich 10 COUTURE Jil
SUI

RGZ Bern-Mittelland
2006 (17)
3 U20 Weiblich 11 FUNA Lina
SLO

2006 (18)
3 U20 Weiblich 12 HOFER Leonie
ITA

AVS Südtirol
2006 (18)
3 U20 Weiblich 13 ANDERSSON Emilia
SWE

2006 (17)
3 U20 Weiblich 14 HATTENBACH Hannah
GER

2006 (17)
3 U20 Weiblich 15 SANTINI MIKULIĆ Anja
CRO

2005 (19)
3 U20 Weiblich 16 DANZIGER Ruby
ISR

2005 (18)
3 U20 Weiblich 17 MARJANOVIC Milica
SRB

USPFS - SK Tribe
2005 (19)
3 U20 Weiblich 18 KONARIKOVA Adela
CZE

2006 (17)
3 U20 Weiblich 19 MLAKAR STARIC Zala
SLO

2006 (17)
3 U20 Weiblich 20 ŠIMEKOVÁ Sára
SVK

2005 (18)
3 U20 Weiblich 21 ARNOLD Rosa
FIN

2006 (17)
3 U20 Weiblich 22 SHLOMOVITZ Alma
ISR

2006 (17)
3 U20 Weiblich 23 HELLER Ladina
SUI

2005 (19)
3 U20 Weiblich 24 RAMSTEDT Sofia
SWE

2006 (17)
3 U20 Weiblich 25 SASON Noa
ISR

3 U20 Weiblich 26 OBERLE Emilie
SUI

2005 (18)
3 U20 Weiblich 27 JURCENKO Arina
CZE

2006 (17)
3 U20 Weiblich 28 BARTELS Maja
DEN

3 U20 Weiblich 28 BEZSONOVA Alina
UKR

2006 (18)
3 U20 Weiblich 30 BRIAUNYTE Debora
LTU

2006 (18)
3 U20 Weiblich 31 JANATA-BURNS Ariane
RSA

2006 (17)
3 U20 Weiblich 32 GALAGUCKAJA Jekaterina
LTU

2006 (17)
3 U20 Weiblich 32 JÁROLI Nóra
HUN

3 U20 Weiblich 34 LØKENHAGEN Amalie
NOR

4 U16 Männlich 1 MARK Or
ISR

2009 (14)
4 U16 Männlich 2 LANEL Elyasaf
ISR

4 U16 Männlich 3 MORENO Ghilardi
SUI

4 U16 Männlich 4 BOWER Maayan
ISR

4 U16 Männlich 5 KATHAN Adrian
AUT

OeAV Feldkirch, Vorarlberg
2009 (14)
4 U16 Männlich 6 JAKOB Max
SUI

4 U16 Männlich 7 CHELLERIS Andrea Ludovico
ITA

2009 (15)
4 U16 Männlich 8 TAUBER Simon
AUT

OeAV Krems, Niederösterreich
2009 (14)
4 U16 Männlich 9 TRANQUILLI Matteo
ITA

4 U16 Männlich 10 DONOLA Leonardo
ITA

4 U16 Männlich 11 LEITNER Christian
AUT

Boulderverein BLOC House, Steiermark
2009 (15)
4 U16 Männlich 12 LEITNER Julian
AUT

4 U16 Männlich 13 RODZIS Marlon
GER

4 U16 Männlich 14 SEIKHAM Harveer
GBR

2009 (14)
4 U16 Männlich 15 VIKS Roy
ISR

4 U16 Männlich 16 MUNNÉ GUITART Bernat
ESP

2009 (15)
4 U16 Männlich 17 STACH Joel
AUT

4 U16 Männlich 18 FISANOTTI Gabriele
ITA

2009 (15)
4 U16 Männlich 19 EISENKOLB Mattis
GER

2009 (15)
4 U16 Männlich 20 BECHEV Denis
BUL

2009 (14)
4 U16 Männlich 21 CERMAK Timotej
CZE

4 U16 Männlich 22 RAJŠEK Matej
SLO

2009 (15)
4 U16 Männlich 23 DAL LAGO Rocco
ITA

4 U16 Männlich 24 IVANOV Makar
UKR

Jiwa - Kiev
2009 (15)
4 U16 Männlich 25 PENGOV Gal Pavel
SLO

2009 (15)
4 U16 Männlich 26 EXALTO Tijn
NED

2009 (14)
4 U16 Männlich 27 D'HAESELEER Brecht
BEL

2009 (14)
4 U16 Männlich 27 USON POBES Eñaut
ESP

4 U16 Männlich 29 JAKUBEC Šimon
SVK

2009 (15)
4 U16 Männlich 30 AMBROZ Jaroslav
CZE

2009 (14)
4 U16 Männlich 31 MICLEA David-cristian
ROU

2009 (15)
4 U16 Männlich 32 SVOBODA Vaclav
CZE

4 U16 Männlich 33 STANOVNIK Martin
SLO

4 U16 Männlich 34 TALVISALMI Vilho
FIN

4 U16 Männlich 35 MIHÁL Michal
SVK

2009 (14)
4 U16 Männlich 36 AZIZ Matti
ISR

4 U16 Männlich 37 HUISMAN Olivier
SUI

4 U16 Männlich 37 SZÁSZ Attila
HUN

4 U16 Männlich 39 BOUWKNEGT Tom
GBR

4 U16 Männlich 40 LEBLOCH Filip
CZE

4 U16 Männlich 40 MATIAS Guilherme
POR

2009 (14)
4 U16 Männlich 40 WUESTENBERGS Finn
BEL

Blueberry Climbing Team
2009 (15)
4 U16 Männlich 43 COPPIETERS Célestin
BEL

4 U16 Männlich 44 SIVASH Artemii
UKR

4 U16 Männlich 45 TOMAŽIN Lovro
SLO

4 U16 Männlich 46 BURTSCHER Jakob
AUT

4 U16 Männlich 47 TONČKO Peter
SVK

2009 (14)
4 U16 Männlich 48 TYCHON Mathias
BEL

4 U16 Männlich 49 ANTONI Kalinowski
POL

4 U16 Männlich 50 FERREIRA GÓMEZ-VALADÉS Carlos
ESP

4 U16 Männlich 51 RÉPCEVÖLGYI Csanád
HUN

4 U16 Männlich 52 BREBAN Victor-florin
ROU

2009 (15)
4 U16 Männlich 53 RIBEIRO Tiago
POR

2009 (14)
4 U16 Männlich 54 MEKE Rožle
SLO

4 U16 Männlich 55 PAAR Adam
CZE

4 U16 Männlich 56 KIRCHEV Stefan
BUL

4 U16 Männlich 57 PULJEK Lucijan
CRO

4 U16 Männlich 58 JURIC Niko
CRO

4 U16 Männlich 59 BENEDIKTSSON Hlynur Þorri
ISL

2009 (15)
4 U16 Männlich 60 MIKKELSEN Aske Wit
DEN

2009 (15)
4 U16 Männlich 61 HORVÁTH Hunor Attila
HUN

4 U16 Männlich 62 BECHEV Boris
BUL

2009 (14)
4 U16 Männlich 63 JANATA-BURNS Axel
RSA

4 U16 Männlich 64 VAITKUS Povilas Azuolas
LTU

4 U16 Männlich 65 MAYER-TOLLINGER Felix
AUT

4 U16 Männlich 66 LOPES Martim
POR

4 U16 Männlich 67 NIELSEN Noah
DEN

4 U16 Männlich 68 DUKA Darian
CRO

4 U16 Männlich 69 BONSEN Tom
NED

4 U16 Männlich 70 PUOLATIE Pyry
FIN

2009 (15)
4 U16 Männlich 71 STANITSAS Andreas
GRE

4 U16 Männlich 72 PICHKA Demid
UKR

4 U16 Männlich 73 POCIUS Viltautas
LTU

4 U16 Männlich 74 KRAVIK Otto
EST

4 U16 Männlich 75 APOSTOLOPOULOS Ioannis
GRE

4 U16 Männlich 76 BABACEV Filip
SRB

4 U16 Männlich 77 VAKONDIOS Markos
GRE

4 U16 Männlich 78 VLASSOV Markus
EST

5 U18 Männlich 1 STIPEK Jan
CZE

Rock Empire , Hudy Team UL
2008 (15)
5 U18 Männlich 2 LAPORTE Corentin
BEL

2007 (17)
5 U18 Männlich 3 MOKROLUSKY Lukas
CZE

2007 (16)
5 U18 Männlich 4 HAMMOND Sam
GBR

2007 (17)
5 U18 Männlich 5 QVARNSTRÖM Linus
SWE

2008 (15)
5 U18 Männlich 6 VICENTINI Riccardo
ITA

Lupi Climbing Team
2007 (16)
5 U18 Männlich 7 KÖRNER Jonas
GER

2008 (16)
5 U18 Männlich 8 YEGER Yuval
ISR

2007 (17)
5 U18 Männlich 9 MIDDELBURG Briq
NED

5 U18 Männlich 10 SCHRITTWIESER Julian
AUT

NFÖ Mürzzuschlag, Steiermark
2007 (16)
5 U18 Männlich 11 MATEJIČKA Filip
SVK

2007 (16)
5 U18 Männlich 12 REUSA Matteo
ITA

2008 (16)
5 U18 Männlich 13 CRESLOVNIK Lan
SLO

2008 (15)
5 U18 Männlich 13 ZAHARIA Alexandru-florian
ROU

2007 (16)
5 U18 Männlich 15 SWĘD Jan
POL

2007 (17)
5 U18 Männlich 16 HAREL Itay
ISR

5 U18 Männlich 17 VILA ANDRÉS Andrés
ESP

5 U18 Männlich 18 NAIMJI Darius
CZE

2008 (16)
5 U18 Männlich 19 GOLLER Moritz
AUT

5 U18 Männlich 20 KOSTOMAJ Anej
SLO

2007 (16)
5 U18 Männlich 21 MARCHIONNI Francesco
ITA

2007 (16)
5 U18 Männlich 22 KATHAN Matthäus
AUT

OeAV Feldkirch, Vorarlberg
2008 (16)
5 U18 Männlich 23 HAREL Reem
ISR

5 U18 Männlich 24 RUSEV Ivan
BUL

NSA Sofia
2007 (16)
5 U18 Männlich 24 ÁSMUNDARSON Greipur
ISL

2007 (16)
5 U18 Männlich 26 ORONICH GREGORIO Santiago
ESP

5 U18 Männlich 27 ČULIĆ Lovre
CRO

2007 (17)
5 U18 Männlich 28 NEBOHA Oleksandr
UKR

2008 (15)
5 U18 Männlich 29 PONGRATZ Oscar
GER

2008 (15)
5 U18 Männlich 30 WODZYNSKI Nikodem
POL

5 U18 Männlich 31 STEELE Tom
GBR

Big Rock Climbing
2008 (15)
5 U18 Männlich 32 KIROV Boyan
BUL

2007 (17)
5 U18 Männlich 33 BESPALYI Dmytro
UKR

2007 (16)
5 U18 Männlich 33 SCHWETZ Jannis
AUT

NFÖ Lenzing, Oberösterreich
2008 (15)
5 U18 Männlich 35 PICHKA Ihor
UKR

Jiwa - Kiev
2008 (15)
5 U18 Männlich 36 BOROS Boldizsár
HUN

2007 (16)
5 U18 Männlich 37 EISENKOLB Janne
GER

2007 (16)
5 U18 Männlich 38 SERJOGINS Nikolajs
LAT

2008 (15)
5 U18 Männlich 39 ØDEGAARD Olai Holterman
NOR

2007 (17)
5 U18 Männlich 40 BANG-KITTILSEN Gard
NOR

2007 (16)
5 U18 Männlich 41 TORRONI Davide
SUI

2007 (16)
5 U18 Männlich 42 CIOBOTARU Mihnea
ROU

5 U18 Männlich 43 SEDMAK Nace
SLO

2008 (16)
5 U18 Männlich 43 THURESSON Filip
SWE

2007 (16)
5 U18 Männlich 45 THOR Birger
SWE

2008 (16)
5 U18 Männlich 46 KERSWELL Finley
GBR

2007 (17)
5 U18 Männlich 47 PÉREZ NIETO Lucas
ESP

5 U18 Männlich 48 TALLON Kasper
BEL

2007 (16)
5 U18 Männlich 49 NAGY Ambrus
HUN

2008 (16)
5 U18 Männlich 50 RESHEF Idan Asher
ISR

5 U18 Männlich 51 RUBANENKO Itay
ISR

5 U18 Männlich 52 KRIEGL Tobias
AUT

5 U18 Männlich 53 NUUTINEN Eemeli
FIN

2008 (15)
5 U18 Männlich 54 MURNIEKS Aleksandrs
LAT

2008 (15)
5 U18 Männlich 55 REFSNAES DEVOLD Enok
NOR

2007 (17)
5 U18 Männlich 56 TODOROVIC Sven
CRO

5 U18 Männlich 57 BJÖRNSSON Garðar Logi
ISL

5 U18 Männlich 58 ŠTANCEL Sebastian
SVK

2007 (17)
5 U18 Männlich 59 RANTANEN Aaron
FIN

2007 (16)
5 U18 Männlich 60 PRINZ Tybalt
LUX

5 U18 Männlich 61 CATINEANU Alexandru Iustin
ROU

2007 (16)
5 U18 Männlich 62 MIKELIONIS Oskaras
LTU

2007 (16)
5 U18 Männlich 63 EFSTATHIADIS Filippos
GRE

5 U18 Männlich 63 MERCADO GUÐRÚNARSON Paulo
ISL

2007 (16)
5 U18 Männlich 65 HRISTANOV Ilia
BUL

2008 (15)
5 U18 Männlich 66 MURNIEKS Georgs
LAT

2008 (15)
5 U18 Männlich 66 VARGA Kristóf Levente
HUN

2007 (16)
5 U18 Männlich 68 SEEUWS Noa
BEL

2008 (15)
5 U18 Männlich 69 BERNARDES Francisco
POR

2008 (16)
5 U18 Männlich 70 TIISLER Marat
EST

2007 (16)
5 U18 Männlich 71 PAPADIMITRIOU Evangelos-filippos
GRE

2008 (16)
5 U18 Männlich 72 RADOVČIĆ David
CRO

5 U18 Männlich 73 ŠTANCEL Daniel
SVK

5 U18 Männlich 74 PAPALEXIS Georgios
GRE

2008 (15)
5 U18 Männlich SETTIMO Erik
ITA

2007 (17)
6 U20 Männlich 1 NOËL Alexandre
BEL

2006 (17)
6 U20 Männlich 2 WIMMER Julian
AUT

OeAV Wilder Kaiser, Tirol
2005 (18)
6 U20 Männlich 3 SORDAM Tedyano
NED

2005 (18)
6 U20 Männlich 4 CONLON Rhys
GBR

NFÖ Herzogenburg, Niederösterreich
2006 (17)
6 U20 Männlich 5 KOROSEC Tim
SLO

2005 (18)
6 U20 Männlich 6 RAVLO-CASPERSEN Per
NOR

2005 (19)
6 U20 Männlich 7 MARTINS Luca
GBR

2006 (18)
6 U20 Männlich 8 STRAUBHAAR Levin
SUI

2006 (17)
6 U20 Männlich 9 RAPA Darius
ROU

2006 (18)
6 U20 Männlich 10 GRUBER Raffael
AUT

OeAV Innsbruck, Tirol
2006 (18)
6 U20 Männlich 11 JAKI Jaka
SLO

2005 (19)
6 U20 Männlich 12 SCHWEIGER Florian
GER

2005 (18)
6 U20 Männlich 13 HAIDER Paul
AUT

6 U20 Männlich 14 AUERSPERG Ilja
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2006 (17)
6 U20 Männlich 15 KERN Gabriel
SWE

OeAV St. Leonhard-Ruprechtshofen, Niederösterreich
2006 (18)
6 U20 Männlich 16 UŽNIK Timo
AUT

SV St. Johann i.R., Kärnten
2006 (18)
6 U20 Männlich 16 VNUKOV Maksym
UKR

2005 (19)
6 U20 Männlich 18 FLUERARU Dragos Gabriel
ROU

2005 (18)
6 U20 Männlich 19 JUREKOVIC Gorazd
SLO

2006 (17)
6 U20 Männlich 20 MACIÀ LLOBET LAU
ESP

2006 (18)
6 U20 Männlich 21 BOLDRINI Luca
ITA

2005 (18)
6 U20 Männlich 22 HALFON Gadi
ISR

2005 (18)
6 U20 Männlich 23 BAKHMET-SMOLENSKYI Illia
UKR

2005 (19)
6 U20 Männlich 24 PICK Gad
ISR

2006 (18)
6 U20 Männlich 25 LANDMARK Trym Skuggen
NOR

2005 (18)
6 U20 Männlich 26 NAIMJI Lysander
CZE

2006 (17)
6 U20 Männlich 27 SACRIPANTI Nicolò
ITA

2005 (18)
6 U20 Männlich 28 KYSELA Eliáš
SVK

2006 (17)
6 U20 Männlich 29 UŠIĆ Deni
CRO

2006 (17)
6 U20 Männlich 30 MATÚŠEK Martin
SVK

2006 (17)
6 U20 Männlich 31 GRIGALIUNAS Nedas
LTU

2006 (17)
6 U20 Männlich 32 NIZNIK Piotr
POL

6 U20 Männlich 33 ADROOS Fayzan
RSA

2006 (17)
6 U20 Männlich 34 LAAKSO Oiva
FIN

6 U20 Männlich 35 DIMITROV Dimitar
BUL

2005 (18)
6 U20 Männlich 36 PUUSNIEKKA Arttu
FIN

2005 (18)
6 U20 Männlich 37 OROSZ Ádám
HUN

2006 (17)
6 U20 Männlich 38 EGLITIS Linards Jurgis
LAT

2005 (18)
6 U20 Männlich 39 JANKOVSKIS Rolands
LAT

6 U20 Männlich 40 TAKIC Aleksandar
SRB

2005 (18)
6 U20 Männlich 41 KOBASIĆ Dan
CRO

2005 (18)
6 U20 Männlich 42 RANDOJA Rainer
EST

6 U20 Männlich 43 BLOMQVIST Henrik
EST