Kletterkombi Marswiese

Combined 16.6.2024
Neuwaldegger Straße 57A, A - 1170 Wien (Wien)
Wien
Registration closed

Registrations

Class Name
Section, State
Year of Birth (Age)
1 U10 Weiblich GRANDGIRARD Lotta
AUT

OeAV Edelweiss, Wien
2016 (7)
1 U10 Weiblich GRISS Emma
AUT

SSV Marswiese, Wien
2015 (9)
1 U10 Weiblich HOMANN Ilvie
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2016 (7)
1 U10 Weiblich LINDNER Charlotte
AUT

SSV Marswiese, Wien
2016 (7)
1 U10 Weiblich POP FRIEDMAN Violeta
FRA

SSV Marswiese, Wien
2015 (9)
1 U10 Weiblich RAAB Sophie
AUT

SSV Marswiese, Wien
2015 (8)
1 U10 Weiblich RITT Elke
AUT

OeAV St. Peter/Au, Niederösterreich
2017 (7)
2 U12 Weiblich BARTH Marie
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2013 (10)
2 U12 Weiblich BAUER Lina
AUT

NFÖ Wien, Wien
2014 (10)
2 U12 Weiblich CZACHAY MAIER Nell
AUT

NFÖ Wien, Wien
2013 (11)
2 U12 Weiblich ERLINGER Lea
AUT

SSV Marswiese, Wien
2013 (11)
2 U12 Weiblich KISS Mila
AUT

NFÖ Wien, Wien
2014 (9)
2 U12 Weiblich KOCI Noemi
AUT

OeAV Edelweiss, Wien
2014 (9)
2 U12 Weiblich MACHALA Lisa
AUT

SK Boulderbar, Wien
2014 (10)
2 U12 Weiblich NEUMAYR Johanna
AUT

NFÖ Wien, Wien
2013 (10)
2 U12 Weiblich RITT Anja
AUT

OeAV St. Peter/Au, Niederösterreich
2014 (9)
2 U12 Weiblich ZANGENFEIND Elsa
AUT

SSV Marswiese, Wien
2013 (11)
2 U12 Weiblich ZAUNER Katharina
AUT

SSV Marswiese, Wien
2013 (11)
3 U14 Weiblich FICHTE Leonie
AUT

SSV Marswiese, Wien
2011 (12)
3 U14 Weiblich HERRGESELL Isabella
AUT

SSV Marswiese, Wien
2011 (13)
3 U14 Weiblich KORBEI Paula
AUT

SSV Marswiese, Wien
2011 (13)
3 U14 Weiblich SCHAUER Mona
AUT

SSV Marswiese, Wien
2011 (13)
3 U14 Weiblich SCHILDBERGER Lena
AUT

SSV Marswiese, Wien
2011 (13)
4 U10 Männlich MITTERLEHNER Maximilian
AUT

OeAV Linz OG Bad Zell, Oberösterreich
2016 (8)
4 U10 Männlich OPITZ Benjamin
AUT

NFÖ Penzing, Wien
2016 (7)
4 U10 Männlich RAPEK Leon
AUT

SSV Marswiese, Wien
2015 (8)
4 U10 Männlich RELLA Oliver
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2015 (8)
4 U10 Männlich STEININGER Levi
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2016 (8)
4 U10 Männlich VON MIRBACH Oscar
AUT

NFÖ Eichgraben, Niederösterreich
2016 (8)
4 U10 Männlich WOLKENSTEINER Maximilian
AUT

NFÖ Wien, Wien
2015 (8)
4 U10 Männlich ZWIRCHMAYR Oskar Fridolin
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2015 (9)
5 U12 Männlich ARTHUR Csermak
AUT

OeAV Edelweiss, Wien
2014 (10)
5 U12 Männlich DOMIG Nathan
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2014 (9)
5 U12 Männlich DUNCHEV Ivo
AUT

NFÖ Wien, Wien
2013 (10)
5 U12 Männlich GRISS Tobias
AUT

SSV Marswiese, Wien
2013 (11)
5 U12 Männlich MITTERLEHNER Finley
AUT

OeAV Linz OG Bad Zell, Oberösterreich
2014 (9)
5 U12 Männlich POLAK Levi Lino
AUT

SSV Marswiese, Wien
2014 (9)
5 U12 Männlich SCHNEIDER Jonathan
AUT

SK Boulderbar, Wien
2014 (10)
5 U12 Männlich SCHROPP Moritz
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2013 (11)
6 U14 Männlich MAYER Felix
AUT

SK Boulderbar, Wien
2012 (11)
6 U14 Männlich OPITZ Felix
AUT

NFÖ Penzing, Wien
2012 (11)
6 U14 Männlich PICHLER Julian
AUT

SSV Marswiese, Wien
2011 (12)
6 U14 Männlich STURTZEL Yuri
AUT

SSV Marswiese, Wien
2012 (11)
7 U8 Weiblich PALMETSHOFER Lotta
AUT

NFÖ Steyr, Oberösterreich
2017 (6)
7 U8 Weiblich POLAK Lila Rosa
AUT

SSV Marswiese, Wien
2018 (6)
7 U8 Weiblich ZEILERMAYR Hannah
AUT

SSV Marswiese, Wien
2017 (6)
8 U8 Männlich BOHDAL Leo
AUT

OeAV Stockerau, Niederösterreich
2018 (5)
8 U8 Männlich KOCI Elias
CZE

OeAV Edelweiss, Wien
2017 (6)
8 U8 Männlich OPITZ Maximilian
AUT

NFÖ Penzing, Wien
2018 (5)
8 U8 Männlich RELLA Leo
AUT

ÖTK Wiener Neustadt, Niederösterreich
2017 (6)
8 U8 Männlich STEININGER Noah
AUT

OeAV Gebirgsverein, Wien
2017 (6)